آیکون سردخانه

Cold Storage > IQF >Belt linear freezing

تونل انجماد خطی تسمه ای

در تونل های انجماد خطی تسمه ای صنایع رادفر از روش تخصصی انجماد به نام IQF استفاده می شود.

در این نوع فریزرها، بسته به نیاز می‌توان از CO2 یا LN2 و فناوری غوطه وری استفاده شود و دارای ظرفیت از ۲۰۰ تا ۱۲۰۰۰ کیلوگرم در ساعت می باشند.

فریزر خطی تونل دارای طراحی مدولار قابل گسترش در میدان است و وسیع ترین پیکربندی اسپری برودتی و آرایش فن گردشی را برای دستیابی به انجماد یا سرمای عالی بدون شوک حرارتی، از دست دادن عملکرد یا کم آبی ارائه می دهد.

با ما در تماس باشید!

آیا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟
می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس با ما تماس با ما

طراحی و تولید انواع تونل های انجماد خطی تسمه ای

در تونل های انجماد خطی از سرمای منفی ۳۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد استفاده می شود که زمان انجماد محصول را با حفظ کیفیت به حداقل می رساند.شاخصه اصلی تونل های انجماد سریع استفاده از روش IQF که یک روش تخصصی با توانایی انجماد منفک شده و تبلور یخ بین -۱ تا -۴ درجه سانتیگراد می باشد.
تونل های انجماد خطی تسمه ای خود نیز دارای تنوع بی شماری است و ما در صنایع رادفر کوشیده ایم تا بر حسب نیاز و شرایط هر کسب و کار انواع تونل های انجماد خطی را ارائه دهیم.

تونل انجماد چند مرحله ای

تونل انجماد چند مرحله ای

Multi-stage freezing tunnel

در این مدل با هدف کاهش فضای کف،چندین نوار نقاله محصول در یک دستگاه طراحی شده و برای انجماد مواد غذایی با چرخه های طولانی مدت مانند نوارهای مرغ، مکعب های گوشت، ماهی، میگو و صدف آب پز کاربرد دارند.

این تونل ها به صورت خطی و دارای سه طبقه نوار غلتک است. در پایان طبقه اول، محصول به طبقه دوم تخلیه شده و به انتهای ورودی فریزر بازگردانده شده و مجدد به طبقه سوم انتقال و در نهایت به خروجی فریزر هدایت می شود.

 

تونل انجماد تسمه پلکانی

تونل انجماد تسمه پلکانی

Flighted freezing tunnel

این تونل ها برای انجماد سریع محصولات فله ای رواج دارد و دارای چندین نوار نقاله پله ای متحرک  است که با هم زدن مداوم مواد غذایی همه سطوح محصول را در معرض اسپری مستقیم نیتروژن مایع یا دی اکسید کربن قرار می دهد و بدین ترتیب انجماد سریع و یکنواخت را روی همه سطوح اعمال می کند.
این سیستم برای طیف گسترده ای از محصولات غذایی همچون غذاهای دریایی، گوشت، غذاهای خرد شده، سبزیجات، انواع توت ها، غذاهای فرآوری شده، پنیر و … قابل استفاده می باشد.

تونل انجماد دو تسمه ای

تونل انجماد دو تسمه ای

Dual-belt freezing tunnel

این نوع فریزرها دارای دو تسمه نقاله مدولار پلاستیکی روی هم هستند که در کنار هم در یک محفظه دستگاه کار می کنند. آنها امکان پردازش دو نوع مختلف محصول را با کنترل های مستقل برای سرعت تسمه، تهویه و دما فراهم می کنند.
غذا از یک جریان هوای سریع با دمای بسیار پایین را به بالا و زیر مواد غذایی می دمد که موجب انجماد سریع و هم سطح در حداقل زمان می شود. این نوع تونل های انجماد برای انجماد سریع تکی محصولات کوچک مانند میگو، ماهی کوچک، کالاماری و غیره مناسب است.

تونل انجماد خطی صفحه ای

تونل انجماد خطی صفحه ای

Plate-belt freezering tunnel

در این نوع از فریزرها با حذف علامت گذاری روی محصول امکان انجماد محصولات نرم و ظریف و گران قیمت مانند  فیله ماهی، سوریمی، میگو، صدف را فراهم می نماید.
در این فریزر صفحه غلتک بجای تسمه نقاله توری دارای تسمه ای از صفحات فولادی ضد زنگ جامد است و با همین تغییر و حذف تسمه توری معمولی، رد تسمه غلتک نیز روی محصول نمی افتد.از دیگر ویژگی های این فریزر می توان به انجماد سریع، کارکرد آسان، حجم کم، پیکربندی فشرده، مصرف برق کم و سرمایه گذاری کم اشاره کرد.

انواع عملکرد ها در تونل های  انجماد تسمه ای

تونل انجماد خطی معمولا از یک نوار نقاله خطی تشکیل شده که به عنوان یک سیستم جریان مخالف یا هم جریان پیکربندی می شوند.

 سیستم جریان مخالف در تونل انجماد تسمه ای

در این سیستم کرایوژن در انتهای خروجی فریزر تونل تزریق شده و گازها به سمت انتهای ورودی فریزر در جهت مخالف جریان محصول هدایت می شوند. و در نهایت گازهای خروجی در قسمت ورودی فریزر استخراج می شوند. در این روش محصول در طولانی ترین حالت در معرض کرایوژن قرار می گیرد که باعث افزایش کارآمدی سیستم می شود.

سیستم جریان مخالف در تونل انجماد خطی تسمه ای
سیستم هم جریان در تونل انجماد تسمه ای

سیستم هم جریان در تونل انجماد تسمه ای

با طراحی تونل انجماد هم جریان، کرایوژن در ابتدای تونل تزریق می شود. گازها با جهت محصول حرکت می کنند. به طور معمول، گازهای خروجی در انتهای خروجی فریزر تخلیه می شوند و بسیار سردتر از حالت جریان مخالف است و بیشتر برای خنک کردن، سرد کردن یا انجماد مواد غذایی داغ پخته شده (مانند انواع نان ها) که خنک شدن سریع سطح محصولات برای کاهش کم آبی حائز اهمیت است مورد استفاده قرار می گیرد.

امتیاز: 2/ 5